Paslanmaz Çelik Korkuluk

Paslanmaz korkuluk günlük hayattaki işlevselliği ile birlikte dekoratif oluşu ve güzel görünümü bir bütünlük arz etmektedir. Prestijli ve görünümüne önem verilen binaların, iç ve dış yapısına ayrı bir hava ve zarafet katmaktadır. Kullanımında yeniden boya, bakım gerektirmemesi, dayanımı ve şıklığı paslanmaz çeliği diğer malzemelere göre çok daha avantajlı kılmıştır. Paslanmaz çelik korkuluk, ferforjenin alternatifi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Esasen paslanmaz küpeşte teknelerde paslanmaya karşı bir alternatif olarak kullanıldı. Korkuluğun efektif yanıyla beraber mimari görselliği de önem kazanmıştır.

Korkuluk tarihi çok katlı binalarla ortaya çıktığına göre muhakkak ki modern bir yapı ürünüdür. Balkon ve merdiven korkulukları çelik, alüminyum, pleksi, ahşap v.b. ürünlerden oluşmaktadır. Burada önemli olan kullanılan malzemenin rijitliğidir. Statik derslerinde bilinir ki % 100 rijit bir cisim yoktur. Yüksek yapılarda asıl olan çelik korkuluktur. Fakat çeliğin açık havada çabuk oksitlenmesi kullanımını zorlaştırmakta, mimarları yeni arayışlara itmektedir. Kullanımında yeniden boya,bakım gerektirmemesi dayanımı ve şıklığı paslanmaz çeliği diğer malzemelere göre çok daha avantajlı kılmıştır. Paslanmaz çeliğin fiyatı diğer malzemeler göre ilk yatırımda daha pahalı gibi görünse de özellikle şehir mobilyalarında paslanmaz çelik kullanımı birkaç sene gibi bir sürede diğer ürünlerle karşılaştırıldığında kendini amorti etmektedir. Paslanmaz çelik günlük hayattaki işlevseliği ile birlikte dekoratif oluşu ve güzel görünümü bir bütünlük arzetmektedir. Bu yanıyla da paslanmaz çelik diğer metal ve metal alaşımı türlerinden doğallığında ve doğrudan ayırt edilebilmektedir.Paslanmaz çeliğin en önemli özelliklerinden birisi de görsel zenginliğidir.
Paslanmaz çelik birçok dekoratif üründe kullanıldığı gibi kullanımı zorunlu alanlarda da dekoratif bir görüntü arz etmektedir. Özellikle cam ile olan birlikteliği paslanmaz çeliğin uygulama sahasını hem hacim hem mahiyet itibariyle genişletmiş ve çeşitlendirmiştir. Uygulandığı ilk günden itibaren ofis ve ev hayatındaki varlığı giderek artmıştır. 

 

BİZİMLE İLETİŞİM KURABİLİRSİNİZ

0544 727 30 30

0532 452 80 81